Amor Kloboučky Vyškov
 Amor Kloboučky Vyškov

21. kolo, Ne 08.03 20:00

VŠSK Zlín4
Amor Kloboučky Vyškov..8

SKUP Olomouc

20. kolo, So 29.02 19:00

Amor Kloboučky Vyškov..8
SKUP Olomouc6

 Amor Kloboučky Vyškov

19. kolo, Pá 21.02 20:00

VŠB TU Ostrava2
Amor Kloboučky Vyškov..3

FC Baník Ostrava

18. kolo, So 08.02 19:00

Amor Kloboučky Vyškov..13
FC Baník Ostrava4

 Amor Kloboučky Vyškov

17. kolo, So 01.02 19:15

Žabínští Vlci Brno1
Amor Kloboučky Vyškov..6

ASM Dolní Loučky

16. kolo, So 25.01 19:00

Amor Kloboučky Vyškov..6
ASM Dolní Loučky1

 Amor Kloboučky Vyškov

15. kolo, Pá 17.01 20:00

AC Gamaspol Jeseník4
Amor Kloboučky Vyškov..2

 Amor Kloboučky Vyškov

14. kolo, Pá 10.01 20:00

SKP Ocel Třinec3
Amor Kloboučky Vyškov..5

FK Baracuda Jakubčovice

13. kolo, So 21.12 18:00

Amor Kloboučky Vyškov..4
FK Baracuda Jakubčovic..4

 Amor Kloboučky Vyškov

12. kolo, Pá 13.12 20:30

SK Ferram Opava5
Amor Kloboučky Vyškov..2

Prezident a trenér hodnotí sezónu

Prezident a trenér hodnotí sezónu

Sezóna je dohrána nebo není dohrána? Na tuto odpověď si budeme muset ještě nějaký čas počkat.Jedna věc je jasná, náš celek skončil na 2 místě. Je to vyrovnání nejlepšího umístění. Po třech letech se vyškovský celek opět ocitl na stříbrném stupínku. Nás kromě stříbra těší i zájem vyškovského deníku. Jejich redaktor Zdeněk Vlach udělal rozhovor s prezidentem klubu a trenérem. My vám oba rozhovory dáváme v jednom provedení.

Předseda futsalového Amoru Petlach chválí tvrdost trenéra a pracovitost hráčů

Shrňte důvody, proč jste nakonec ke sloučení klubů přistoupili a co jste si od něj slibovali?
Když to mám vyhodnotit stručně, tak po sezoně byla situace taková, že Kloboučkám na vstup do druhé ligy chyběly finance a troufnu si říci, že i celkové zázemí. My věděli, o čem druhá liga je, a po epizodě v sálovce (Amor odehrál jeden ročník I. ligy v sálové kopané, pozn. red.) jsme chtěli do Vyškova opět vrátit kvalitní soutěž. Na to potřebujete hlavně kvalitní hráče a na našem malém okresním formátu jsou možnosti velice omezené. Zde tedy připadala jediná varianta, a to dát oba celky dohromady. Předsevzetí jsme žádná neměli. Chtěli jsme se porvat o co nejlepší výsledek, a to se nakonec povedlo.

Asi i vás samotné překvapilo, že z toho nakonec je medailové umístění?
Určitě jsem to nečekal. Po vstupu do soutěže jsem věděl, že mužstvo má potenciál a hlavně chuť něco dokázat. Otázka byla to přetavit ve výkony na hřišti, a to se zvláště od počátku letošního roku povedlo náramně. Z osmi zápasů jsme sedm vyhráli, a to nás nakonec katapultovalo na to druhé místo.

Které hlavní ryze sportovní důvody výborného umístění tedy vyzvednete z pozice šéfa klubu?
Těch aspektů je několik. Jedním z nich je nekompromisní přístup trenéra Ladě Štrublíka. Kluci k němu měli několikrát výhrady, ale on si razil svoji filozofii a tato měla svůj výsledek. Dalším jsou hráči samotní. Po prosincovém tápání přestali hledat problémy kolem sebe a začali makat. Mužstvo se neuvěřitelně stmelilo. Žádný nepříznivý stav pro něj nebyl překážkou. Zkrátka tvrdě pracovali a soustředili se na sebe. Navíc začali fungovat i jako parta mimo hřiště, a to bylo to nejdůležitější.

Jak zajistíte, aby stříbro nebylo jen epizodou, ale pozice ve špici tabulky byly stabilním umístěním. Nebo dokonce vytvoříte podmínky pro boj o nejvyšší soutěž?
Já jsem byl v čele druholigového celku pět let. Uhráli jsme druhé a třetí místo. Vždy však po úspěchu přišel pokles. Takže vím, kde se udělaly chyby. My začínáme přípravy na další sezonu už nyní. Co se týká hráčů, tak i Laďa Štrublík intenzivně pracuje na doplnění týmu. Na nás vedení je vylepšit podmínky. Říkám záměrně vylepšit. To je úkol, který musíme splnit. V týmu máme skromné kluky, ale chceme, aby kromě radosti ze hry k tomu měli i něco málo navíc. Co se týče nejvyšší soutěže, tak to by byl vrchol nejen vyškovského futsalu, ale i můj. K tomu, aby byla ve Vyškově Varta futsal liga nám chybí mnoho věcí. Jít do ní bez toho, abychom byli dokonale připraveni, je nesmysl. Teď postup není otázka dne, ale na druhou stranu nikdy neříkej nikdy…

Dlouhodobější cestou je vychovat si vlastní hráče. Futsalové bašty už mají dorostenecké týmy. Je možné vytvořit mládežnickou základnu i ve Vyškově?
My jsme dorostenecké týmy měli dva roky a musím říci, že to pro mě byla obrovská škola. Mladí jsou mimo moje myšlení. Jejich povahy jsou zvláštní. Na trénink, kdy se mi chce, na zápas to stejné. Měl jsem mnohem lepší zkušenosti s hráči z Brna, kteří k nám jezdili a bavilo je to, než s místními. Pokud bychom chtěli vytvořit dorostenecké týmy, tak jedině ve spolupráci s fotbalem. Jak se fotbal k futsalu negativně staví, je zřejmé. Takže to bylo spíše téma na zamyšlení anebo na větší rozbor.

Autor: Zdeněk Vlach
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ostatni_region/predseda-futsaloveho-amoru-petlach-chvali-tvrdost-trenera-a-pracovitost-hracu-20200316.html

https://1url.cz/GzQ5J

Futsal se učíme za pochodu, říká trenér vyškovského Amoru Vladimír Štrublík

  Na úvod dovolte aktuální otázku, jaký máte pro vynucenou přestávku program?

Nic speciálního. Proběhne jen klasická ukončená sezony, poté máme mít schůzku, teda já a vedení klubu, kde budeme řešit nadcházející sezonu. Plánujeme ještě, že společně navštívíme baráž o mistrovství světa s Chorvatskem v Brně, pokud se bude hrát. A možná nás čeká to poslední kolo s Tangem Hodonín B doma.

Co hlavně rozhodlo o zisku stříbrné medaile?Těch aspektů je řada. Nejdůležitější je asi famózní bojovnost kluků v zápasech. Pak určitě chuť hráčů pracovat a hlavně plnit určitá pravidla, v nichž stěžejním bodem je účast na trénincích. To konkrétně znamená obětování volného času po práci a většina ještě má hodně fotbalových povinností. A samozřejmě nesmím zapomenout na stále se zlepšující partu. Ze začátku to bylo takové vlažné, ale postupně se vytvořila skvělá parta, která táhne za jeden provaz.

V sezoně vás provázely časté absence hráčů. Které vás trápily nejvíc. Zřejmě jste ani nemohl stavět ideální sestavu.Problémů bylo v tomto ohledu dost, ale to potká všechny týmy, takže bych se na to nerad nějak vymlouval. Ale je pravda, že jsem byl nucen v průběhu sezony povolat čtyři hráče z béčka. Všichni se svých nových rolí zhostili velice dobře. Některé absence byly předem dané. Třeba Michal Handlíř odletěl na měsíc mimo republiku. Jiné ale byly zcela nečekané. Peťovi Němcovi dala zákaz hrát futsal Zbrojovka těsně před Vánocemi. Z těch horších zranění velmi mrzely ztráty Matese Rozehnala a hlavně Dominika Šmerdy. Nejdříve stál dva zápasy za červenou kartu z utkání s Dolními Loučkami a pak se zranil na tréninku. Potom se dlouho léčil a následně po Vánocích z preventivních důvodů raději sezonu ukončil. Od září tam byla řada dalších drobných zranění, ale kluci se vždy semkli a nějak jsme se s tím vypořádali.

A jak by vypadala ta vaše ideální sestava?

To slovo ideální bych nerad používal. Všichni kluci mají svou zásluhu na konečném druhém místě. Sice jsem nějakou sestavu měl namyšlenou, ale řada faktorů to vždy ovlivnila a musel jsem reagovat. Myslím, že se to celkem podařilo.

Kteří hráči sezonu, jak se říká, odtáhli? Případně kteří udělali nejvyšší výkonností skok?

Jak už jsem zdůraznil v předchozí odpovědi, na úspěchu se svým dílem podíleli všichni hráči. Samozřejmě v každém týmu jsou jedinci, kteří tým táhnou a na které mančaft spoléhá. Co se týká výkonnostního pokroku, tak bych zmínil jednoznačně Matese Rozehnala. Přišel z týmu Briket (divizní Brikety-pelety Vyškov, pozn. red.) a moc toho z futsalových věcí neznal. Momentálně patří k našim lídrům. Na začátku sezony nebyli někteří hráči v optimální pohodě, ale během sezony jejich výkony rapidně rostly. Ať už jde o Milana Ševčíka, Sebastiana Pallu, Josefa Buriánka nebo Tomáše Horvátha.

Pochválil jste hráče béčka…

Jednoznačně nejvíc mě překvapil Lukáš Procházka. V béčku dělal kapitána a svou ohromnou bojovností a přístupem vyčníval. Ale když došel k nám skoro vůbec nevěděl, co futsal je. Kdo ho vidí teď, tak musí uznat, že udělal velký skok ve svém vývoji. Uvidíme, jak se mu bude dařit dál. Naopak zklamáním pro mě byl Jakub Moravec. Mladý, poctivý a hodný kluk, který vypadal, že má velký zájem. Jenže z ničeho nic, aniž by někoho informoval, zmizel z kabiny a už jsme o něm nevěděli.

Vždy jste apeloval na to, aby tým nehrál fotbal v hale, ale futsal. Jak jste v tomto směru herně za ten rok pokročili?

Ano, pro mě byla jedna z klíčových věcí, aby se hráči prezentovali na hřišti určitým herním stylem a bylo vidět, že nehrají jen tak, jak je zrovna napadne. Pořád jim sice vštěpuji do hlavy, že nechci, aby z nich byli roboti a aby používali svou hlavu. Ale určité základní věci se plnit musí. Proto je trochu složitější zabudovávat nové hráče, kteří s futsalem nemají větší zkušenosti. Musí se naučit spoustu věcí, které nejsou úplně jednoduché. Je to pak o konkretním jedinci, jak rychle to pochopí a dokáže uplatnit v zápasech. Rozhodně máme v tomto směru stále na čem pracovat.

Co by se muselo udělat, aby mužstvo příště mohlo úspěšně bojovat o nejvyšší příčku a tedy o postup do nejvyšší soutěže?

Na to existuje jednoduchá odpověď, ještě více zkvalitnit vše, co děláme. A samozřejmě se to odvíjí i od financí. Pokud chceme vyhrát druhou ligu, a to já rozhodně ano, tak taky musíme sehnat trenéra, který bude se mnou mužstvo vést, protože sám vše stihnout nemůžu. Konkrétně to znamená třeba ještě větší účast na trénincích a zvýšení konkurence v týmu. Plánuji přivést tři posily. Nějaké hráče už jsem oslovil a jeden hráč je již domluvený. Uvidíme, jak se to dál bude vyvíjet, ale rozhodně můžu našim fanouškům slíbit, že náš kádr bude ještě výrazně silnější než v této sezoně. Taky se nám vrátí Dominik Šmerda a Petr Němec, od kterých si slibuji výrazné zvýšení naší útočné síly. Určitě budu hledat i nějakého hotového futsalistu, i když těch je velmi málo.

Autor: Zdeněk Vlach
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ostatni_region/futsal-trener-vyskov-amor-vladimir-strublik-20200315.html

https://1url.cz/dzQ5e

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Ze světa sportu

FIFA odložila MS, termíny posouvá i UEFA

Jak se dalo čekat, světový šampionát, který se měl hrát na přelomu září a října tohoto roku v Litvě, FIFA o rok…

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA…

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA…

Výkonný výbor odsouhlasil dvě varianty ukončení…

Na svém zasedání 12. března 2020 Výkonný výbor Svazu futsalu ČR jednomyslně rozhodl s ohledem na všechny možné…

Nejbližší narozeniny

06.06.2020 Jaromír Grim (34)
19.06.2020 Zbyněk Zbořil (47)
10.07.2020 Jiří Legner (27)
12.07.2020 Tomáš Florián (24)
29.07.2020 Dominik Šmerda (21)
Infos Město Bučovice Střechy Lexa a Hanák Flexi Finance s.r.o. Penalty Tomáš Srnský Geospat

Počet návštěv: 62113
Posledních 30 dnů: 689 | Posledních 7 dnů: 54 | Poslední den: 5

© 2020 Amor Kloboučky Vyškov | Všechna práva vyhrazena | amorvyskov@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne